Eyüpsultan'da bonzai operasyonu!
Eyüpsultan'da düzenlenen bonzai operasyonunda 3 kişi gözaltına alındı, bir kişi tutuklandı.
906 defa okunmuş - 26 Mayıs 2020 - Salı 19:48
Emniyet Müdürlüğü'nden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle oldu:
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Eyüpsultan İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti” konusu ile ilgili yapılan çalışmalarda; Eyüpsultan ilçesi Karadolap Mahallesi Saya Yolu Caddesi üzerinde uyuşturucu madde satışı yapıldığı bilgisi edinildi. 
 
Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, bahse konu adres ve çevresinde yapılan kontrollerde; cadde üzerinde şüpheli tavırları ile dikkat çeken iki şahsın yanlarına motosiklet ile yaklaşan şahıstan beyaz kağıda sarılı bir şey aldıkları ve karşılığında para verdikleri gördü.
 
Şahısların yanlarına yaklaşıldığı esnada motosikletli şahıs uzaklaşmaya başladı. Olay yerinde bulunan Emrah Z. (34) ve Pınar Z. (32) yakalanmış, Pınar Z. isimli şahsın üzerinden 1.60 gram gelen Bonzai ele geçirildi.
 
 
Olay yerinden uzaklaşmaya başlayan motosikletli şahıs ise takibe alınarak, yaşanan kovalama sonrası Asmalı Caddesi üzerinde önü kesilmek suretiyle durduruldu.
 
Motosiklette bulunan Yunus Y. (30) isimli şahsın üzerinden 1.28 gram Bonzai, (1) adet cep telefonu, 430 TL para ele geçirildi. 
 
Alınan arama kararına istinaden şahsın aynı cadde üzerindeki ikametinde yapılan aramada ise, 197.29 gram Bonzai ele geçirildi.
.
Konu ile ilgili yakalanan şahıslardan Emrah Z. ve Pınar Z. işlemlerinin ardından adli makamlarca serbest bırakıldı. Yunus Y. isimli şahıs ise tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...