301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Aralık 2019 - Pazar 18:55 Bu haber 724 kez okundu
 
Hakan Bahçetepe Aday Tanıtım Programı Düzenledi.
CHP Gaziosmanpaşa İlçe Başkan Adayı Hakan Bahçetepe, aday tanıtım programı düzenledi...
Yerel Siyaset Haberi


Hakan Bahçetepe, partililer ve delegelerle bir araya geldi...

 

CHP Gaziosmanpaşa İlçe Başkan Adayı Hakan Bahçetepe, deleglerin ve partililerin katılımı ile pazar günü aday tanıtım programı düzenledi.  Aday tanıtım programına delegelerin yanısıra eski meclis üyeleri, eski ilçe başkanaları, partiye emek vermiş önemli isimler katıldılar.

 

Gençler ve kadınların katılımının dikkat çektiği programda Bahçetepe'nin partinin tüm katmalarına ulaşmayı hedeflediği gözlendi.

 

Hakan Bahçetepe aday tanıtım programında yaptığı konuşmada projelerini anlattı, nasıl bir ilçe başkanı olacağının yol haritasını çizdi...

HAKAN BAHÇETEPE KONUŞMASINDA ŞUNLARI İFADE ETTİ:

"Bizler; Gaziosmanpaşa da sizlerden aldığımız güç ve destekle her fikre saygılı , ben yaptım oldu değil  biz yapacağız anlayışıyla yola çıktık.
Kırmadan, ayrıştırmadan, bölmeden, ötekileştirmeden, kollektif emek ve sade ve sadece iktidar özlemiyle çalışacağız.


BU GÜN İTİBARİYLE GAZİOSMANPAŞA DA SEFERBERLİK İLAN EDİYORUZ.
GAZİOSMANPAŞAYI AYAĞA KALDIRACAK GÜCÜMÜZÜ GÖRÜYORUZ.
ŞİMDİ GAZİOSMANPAŞA DA YENİ BİR YÜRÜYÜŞ BAŞLATIYORUZ.


Bu yürüyüş Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU’nun liderliğinde ve onunla birlikte inanan yüreklerin, 35 derece sıcakta, 450 km’yi 25 günde aşmasıyla başlayan bir yürüyüştü. Bu yürüyüş 14 Ocak 2018 günü İstanbul’da zafere ulaşacağımızın müjdesini veren, tüm İstanbul’a haykıran İl Başkanımız Canan KAFTANCIOĞLU’nun yürüyüşüdür. İlçe Başkanı olduğu dönemden 2019 yılına kadar  Beylikdüzü’nde gönüllere taht kuran, yerel yönetimler modelini partimizde harekete geçiren, hak yemem ama hakkımı da yedirmem diyen, 31 Mart’ta akp’yi mindere seren, yenilenen seçimlerle özelde İstanbul genelde tüm Türkiye’nin bağrına bastığı Ekrem İMAMOĞLU’nun yürüyüşüdür.


DEĞERLİ DOSTLAR.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ’Nİ HALKA AÇACAĞIZ. BİZLER 23 HAZİRAN DA 133 BİN OY ALDIK. İLÇEMİZİN ÜYE SAYISI 5000 LERDE OLMAMALI. ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ PARTİMİZE KATILIMLARI ARTIRMAK, DEMOKRASİYE KATKI SAĞLAMAK OLACAKTIR.

BEŞ YÜZ BİN NÜFUSLU İLÇEMİZDE PARTİMİZİ ULAŞILABİLİR HALE GETİRECEĞİZ. 16 MAHALLEDE ADALETE DEMOKRASİYE İNANAN , CUMHURİYET DEĞERLERİNE BAĞLI VATANDAŞLARIMIZIN PARTİMİZE KATILIMINI SAĞLAYACAĞIZ.  

ÜYELERİMİZ ARASINDA MESLEK, YAŞ, EĞİTİM DURUMU VE BENZERİ KIRIMLARLA BELİRLENECEK GRUPLARDA DESTEK VE DAYANIŞMA TOPLANTILARI DÜZENLEYECEĞİZ. BU SAYEDE, ÖRNEĞİN ESNAFLAR VEYA ÖĞRENCİLER KENDİ İÇLERİNDE YARDIMLAŞMA VE ÖRGÜTÜN DİĞER ÜYELERİYLE KAYNAŞMA ŞANSI BULACAK.

 

AKTİF EĞİTİM PROGRAMLARI DÜZENLEYECEĞİZ. ÇEŞİTLİ EĞİTİM, SEMİNER, SÖYLEŞİ, ETKİNLİKLER İLE PARTİMİZİ BİR YAŞAM OKULU HALİNE GETİRECEĞİZ.


KADINLARIMIZ DEĞERLERİMİZ,
CUMHURİYET HALK PARTİSİ İKTİDARININ ÖNCÜLERİ. İLÇEMİZDE KADINLARIMIZ İÇİN ÇEŞİTLİ KURSLAR DÜZENLEYECEĞİZ. KADININ HAYATA KATILIMINI ARTIRACAĞIZ. YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTECEK HER TÜRLÜ ADIMI ATACAĞIZ. PROFESYONELLER EŞLİĞİNDE ÇEŞİTLİ SEMİNER VE EĞİTİMLERLE KADINLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ. BİR GÜN DEĞİL HER GÜN ONLARI YANIMIZDA HİSSEDECEĞİZ. ASLA AYRIŞTIRMAYACAĞIZ. KADIN İNSANDIR BİZ İNSANOĞLU DİYENLERDEN OLACAĞIZ.


GENÇLER, YOL ARKADAŞLARIM, KARDEŞLERİM.
SİZLERLE BİRLİKTE BU İLÇE SOKAKLARINDA BROŞÜR DAĞITTIK, PANKART ASTIK, PARTİMİZİN BAYRAĞINI EN ÜSTLERE TAŞIMAK İÇİN MÜCADELE ETTİK. İÇİNİZDEN BİRİ OLARAK SİZE SÖZ VERİYORUM SİZLERİ ASLA YALNIZ BIRAKMAYACAĞIM. 10 YIL ÖNCE Kİ HEYECANIMLA SİZLERİN YANINDA OLACAĞIM. YİNE HEP BERABER BAYRAK ASACAĞIZ, YİNE HEP BERABER MÜCADELE EDECEĞİZ. YENİ NESİL SİYASET ANLAYIŞIYLA HER ZAMAN OMUZ OMUZA OLACAĞIZ.


KATILIMCI YEREL YÖNETİM MODELİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ. MECLİS ÜYELERİMİZİN GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRİRKEN SEÇMENLERE VE BİZLERE OLAN GÖREV VE SORUMLULUKLARINI KENDİLERİNE HATIRLATARAK; BELEDİYE MECLİS GRUBUMUZU HER AY ÖRGÜTÜMÜZLE BİR ARAYA GETİRECEĞİZ. MECLİS ÜYELERİMİZ HER AK İKİŞERLİ OLARAK MAHALLELERE İNECEK VE VATANDAŞIN SORUNLARINI DİNLEYECEK. ESKİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİMİZİN TECRÜBELERİNDEN YARARLANMAK İÇİN HER AY MECLİS GRUBUMUZLA TOPLANTI YAPARAK FİKİR ALIŞ VERİŞİNDE BULUNACAĞIZ.


Değerli dostlar, biz Gaziosmanpaşa’da yalnızca iyi bir CHP değil, bununla beraber güçlü bir toplumsal muhalefet örgütlemek ve ardından partimizi de bunun lideri yapmak mecburiyetindeyiz. Adalet yürüyüşünde, 31 Mart ve 23 Haziran süreçlerinde görüldüğü gibi Cumhuriyet Halk Partisi, bu ülkenin tüm ilerici birikiminin hem öncüsü hem de teminatıdır.
Tüm bu çalışmalarımızın neticesinde, Cumhuriyet Halk Partisi olarak Gaziosmanpaşa’da 4 sene boyunca öyle bir siyaset kurgulayacağız ki bir sonraki yerel seçimlerde partimizin göstereceği aday, yalnızca CHP’nin değil, tüm Gaziosmanpaşalıların adayı olarak rakibin  karşısına çıkacak.


Değerli dostlar, ilçemizin parlamentosu olan, ilçemizle ilgili en önemli kararların verildiği belediye meclisine ilişkin de bir çalışma gerçekleştirmemiz gerekiyor.


4 yıl sonra Gaziosmanpaşa’yı yöneteceğimize halkımızı ikna etmeden, inandırmadan önce; bizim ikna olmamız, bizim inanmamız gerekiyor. Bu sebeple AKP’nin kasıtlı politikaları dolayısıyla atıl ve işlevsiz bıraktığı belediye meclisleri üzerine, Strateji Geliştirme Merkezimiz ile birlikte eğileceğiz.

 

İlk adımda yönetim kurulumuzda mutlaka ama mutlaka bir yerel yönetim uzmanının bulunmasını sağlayacağız. Ardından kuracağımız Strateji Geliştirme Merkezi yoluyla Belediye Meclisimize hukuki ve siyasi danışmanlık verilmesini sağlayacağız. Sosyal medya çalışmalarımız ile belediye meclisimizin tüm faaliyetleri şeffaf, ulaşılabilir ve net bir biçimde kamuoyuna ulaştıracağız. Ayrıca Gaziosmanpaşa Sivil Toplum Ağının da belediye meclisinde halkın temsilcilerine, yani Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyelerine destek vereceği, çalışmalara destek olacağı, kamuoyu oluşturacağı bir proje kurgulayacağız.

 

İstanbul’da Cumhuriyet Halk Partisinin zaferiyle, bugün Türkiye’nin ve belki de Avrupa’nın en çok izlenen meclisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisidir. Bir belediye meclisinin milyonlar tarafından sürekli olarak izlendiği görülmemiştir. Bu partimizin başarısıdır. Aynı siyaseti Gaziosmanpaşa Belediye Meclisinde de yürütmemiz gerekiyor. Tüm Gaziosmanpaşa’ya ve İstanbul’a, Cumhuriyet Halk Partisinin Gaziosmanpaşa’yı almaya ve yönetmeye olan kararlılığını ispat etmemiz gerekiyor.


İLAN VE NETWORK SAYFASI OLUŞTURACAĞIZ

ÜYELERİMİZİN İLGİ ALANLARI, MESLEKİ FAALİYETLERİNİN YANI SIRA, ÇEŞİTLİ İLANLARIN DA DERLENİP LİSTELENECEĞİ BİR PLATFORM OLUŞTURACAĞIZ. BU SAYEDE İŞ ARAYAN ÜYELERİMİZLE İŞÇİ ARAYANLARI, MAL VE HİZMET SATIN ALMAK İSTEYEN ÜYELERİMİZLE BU ÜRÜNLERİ SATAN ÜYELERİMİZİ BİR ARAYA GETİRECEĞİZ. DAYANIŞMA RUHUNU ARTIRACAĞIZ.

 

3 BÖLGE DAYANIŞMA EVİ AÇACAĞIZ

GAZİOSMANPAŞA DA CUMHURİYET HALK PARTİSİNE ULAŞAMAYAN KİMSE KALMAYACAK! ULAŞILABİLİR İLÇE SLOGANIYLA ÇIKTIĞIMIZ BU YOLDA PAZARİÇİ MAHALLESİ, KÜÇÜKKÖY MEYDANI VE KARADENİZ MAHALLESİ OLMAK ÜZERE GAZİOSMANPAŞA NIN 3 BÖLGESİNDE 3 DAYANIŞMA EVİ AÇACAĞIZ. BÖLGESEL MAHALLE TOPLANTILARININDA YAPILACAĞI MERKEZİ İLÇEYLE UYUMLU MAHALLELİ ÜYELERİN SAHİP ÇIKACAĞI MİSAFİRLERİMİZİ AĞIRLAYABİLECEĞİMİZ ALANLAR HALİNE GETİRECEĞİZ.

 

Gaziosmanpaşa Strateji Geliştirme Merkezi

Bunun için yapacağımız ilk şey Gaziosmanpaşa’da Strateji Geliştirme Merkezi adıyla bir birim oluşturmaktır. Bu Strateji Geliştirme Merkezine, yerelde kurgulayacağımız proje ve siyaseti, örgüt ile birlikte geliştirecek uzmanları davet edeceğiz. Bu merkezde yerel yönetim uzmanları, siyaset bilimciler, sosyologlar, avukatlar, akademisyenler olacak. Gaziosmanpaşa’da iktidarın nasıl alınacağını bilimsel olarak, anketlerle, saha çalışmalarıyla ortaya çıkaracak; Gaziosmanpaşalı hemşerilerimizin nasıl bir belediye istediğini ortaya koyacağız.

 

31 Mart ve 23 Haziran’da örgütümüzün elde ettiği seçim zaferinde en büyük paylardan biri şüphesiz ki 5 Araştırma Şirketinin İstanbul genelinde yaptığı bilimsel çalışmalardır. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu da Beylikdüzü ilçe başkanlığından, önce Beylikdüzü Belediye Başkanlığına, ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına uzanan yolculuğunda örgütün iradesine, gücüne ve ruhuna inanmış ancak bu ruhu da bilimsel, profesyonel yollarla desteklemiştir. Biz de Gaziosmanpaşa’da bunu kurgulayacağız.


Öte yandan İstanbul’un en eski ilçelerinden biri olarak Gaziosmanpaşa, düşünce dernekleri, hemşehri dernekleri, dayanışma dernekleri, meslek örgütleri ve odalar ile güçlü bir sivil toplum potansiyeline sahip. Yerelde iktidarmışçasına çalışacak bir örgütün, sivil toplum ile dirsek teması kurmaktan, onların çeşitli günlerine çelenk göndermekten öte yapması gereken işler olduğuna inanıyorum.

 

Biz her şeyden önce sivil toplum örgütlerini kendi siyasal projemize inandıracağız. Onları kendi projemize eklemleyecek, mücadelenin içine katacağız.

Bunun için de kongre süreçlerinin hemen ardından “Gaziosmanpaşa Sivil Toplum Ağını” kurmak adına çalışmalara başlayacağız. Gaziosmanpaşa Sivil Toplum Ağında, ilçemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirecek; ortak projeler, çalışmalar gerçekleştireceğiz. Bu sayede sürekli sloganda kalmış olan “ortak akıl, ortak irade” ilkelerini Gaziosmanpaşa’da hayata geçireceğiz. Kuracağımız çözüm masaları yoluyla, ilçemizin problemlerini hep birlikte ele alacağız. Sivil toplumun uzmanlık alanına giren konularda onlardan faydalanacak; onların çalışmalarına destek vereceğiz.


Kurgulayacağımız bu modelle siyaseti tabandan örgütleyecek; çok geniş kesimleri politika yapım süreçlerine dâhil edeceğiz. Türkiye’yi içinde bulunduğu bu yıkım atmosferinden kurtaracak olan Cumhuriyet Halk Partisiyse; baskı ve yıldırma politikalarına maruz kalan, yandaşlaşmadığı için dışlanan, bağımsız, ilerici ve yurtsever sivil toplum örgütlerini de özgürleştirip, güçlendirecek olan da yine Cumhuriyet Halk Partisidir.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM İLÇEMİZİN EN TEMEL SORUNU
Değerli partililer, 2012’den bu yana adını sıkça duyduğumuz temelinde şehir hayatını iyileştirmek olan kentsel dönüşüm konusu iktidar partisinin bakanlık, Toki, iştirak şirketleri, belediye eliyle yaptığı yanlış uygulamalar sonucu içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Arkasında 100.000’i aşan ciddi sayıda mağdur yaratmıştır. Doğduğu, büyüdüğü , yaşadığı yerden sürüklenme sonucu psikolojik ve sosyal sorunlar yaşayan, evini verip karşılığında kirasını alamayan, ne olacak belirsizliğinde bekleyen insanların sorunu çığ gibi büyümektedir. Sadece evlerin yenilenip yeni bir şehir hayatının değişmesi konusunda değil, eskiden ekonomisiyle, kentli hayatı ile daha güçlü bir ilçe olan Gaziosmanpaşa’mızın esnafı ile, iş insanları ile, çalışan emekçileri ile İstanbul’un ilçeleri arasında ekonomik ve çalışma hayatında da geriye gitmiştir ki bu da kentli hayatını , yaşam konforumuzu ve gelişmişliğizi ciddi düzeyde etkilemiştir.


  Değerli partililer, bizler yönetime geldiğimizde kentsel dönüşüm özelinde iktidarın yaptığı uygulamaları adeta bir gölge gibi takip edip hem yönetim kurulumuzdan, hem partimizin üst kurullarından, hem de alacağımız akademik veya danışmanlık hizmetleri ile bu konuda profesyonel işler yapacağız.
İl başkan yardımcılığı görevimim münasebetiyle, kentsel dönüşüm, barınma sorunu yaşayan ve takdire şayan mücadele , direnç ve azim gösteren sivil toplum kuruluşları ile iyi olan ilişkilerimizi daha üst ve kurumsal düzeye çekeceğiz. Aramızda Barınma hakkını koruma derneği, mahalleler birliği bugün burada çıktığımız yolda destek verdiklerin için de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.


Takdir edersiniz ki bu konuları çözebilmek için mührün elimizde olması gerekir. Cumhurbaşkanlığı ve belediye başkanlığını kazandığımızda bu sorunları çok hızlı bir şekilde çözeceğimize inancım tamdır. İktidarı kazanana kadar olan her süreçte de mağdur vatandaşlarımızla beraber her olumsuz süreçte de bayrağı en önde tutacağıma söz veriyorum. İnanıyorum ki bu büyük sorunun da el ele tutuşup yol arkadaşlığı yaparak beraber üstesinden geleceğiz.

 

BÜYÜKŞEHİR İLE İLİŞKİLER
Değerli yol arkadaşlarım, 31 Mart ve 23 Haziran’daki zafer ile eşi benzeri olmayan bir başarıya imza attık. Yıkılmazlar, yenilmezler diyenlere inat, umutsuzluğu yayanlara, inancımızı kıranlara inat, örgütümüz büyük bir azim ve kararlılıkla AKP’yi doğduğu yerde, üst üste iki kez sandığa gömdü.

Ancak İstanbul’daki bu büyük zaferimiz, Gaziosmanpaşa’da etkisini göstermiyor. Çok eminim ki Büyükşehir’in AKP’de olduğu, Gaziosmanpaşa’da CHP’li bir belediyenin olduğu bir ortamda burada bize nefes aldırmazlardı. Biz de 16 milyonluk İstanbul’u yöneten parti olarak burada AKP’ye nefes aldırmamakla mükellefiz.

 

Değerli yoldaşlarım, niyetimi açıkça beyan edeyim: ben AKP bizden korksun, çekinsin istiyorum; gece gündüz yürüteceğimiz çalışmalardan, projelerimizden, planlarımızdan korksunlar; 4 sene sonra belediyeyi alacağımızın korkusu uykularını kaçırsın. Ben ilçe başkan adayı olarak kendime, yoldaşlarıma ve örgütüme tüm kalbimle inanıyorum. Biz yürekten inanırsak, halkımızı da inandırırsak,biz burada 4 sene AKP’li yöneticilere uyku uyutmayız.

 

Artık müzmin muhaliflikten sıyrılalım, biz İstanbul’u yöneten partiyiz. Ben bu partinin emekçilerinin, bu partinin evlatlarının, parti içi ne biten ne değişen kısır tartışmalarla, anlamsız rekabetlerle uğraşmasını istemiyorum. Ben bu partinin evlatlarının, bu örgütün emekçilerinin AKP’yi Gaziosmanpaşa’nın elinden almasını, Gaziosmanpaşa’da Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarını kurmasını istiyorum. Ben bu partinin evlatlarının şu belediyeyi yönetmesini istiyorum.


Sabahın beşlerinde yollara düşen gençlerin, evlerini, evlatlarını bırakarak mücadele eden kadınların, partimizi iktidara taşımak için yıllarca mücadele eden parti büyüklerimin, iktidar hasretiyle geçen tüm zamanların şahitleri gençlerin, demokrasiye, adalete, hukuk devletine inanan, benim iki büyük eserim var biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi dir diyen Mustafa Kemal Atatürk ün ve onun mirasına sahip çıkan yüreklerin desteğiyle kazanacağız kazanacağız kazanacağız…"

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Hakan, Bahçetepe, Aday, Tanıtım, Programı, Düzenledi.,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Hafif Yağmur
Güncelleme: 03.04.2020
Bugün
- 10°
Cumartesi
- 10°
Pazar
- 10°
İstanbul

Güncelleme: 03.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Arşiv Arama
Modül 1

 

 

 

 

Haber Yazılımı